Poštovani doktore,uradila sam ponovni pregled urina kao što ste mi predložili i sada je sve u redu samo se pojavila sluz!Zbog bolova u stomaku zbog kojih sam vam se bila javila uradila sam gastroskopiju i rezultat je:U distalnom delu mukoza izrazito hiperemična,defekta nema.Kardija loše zatvara.Korpusna sluznica tačkasto,antralna difuzno hiperemična,peripilorično umeren edem,defekta ili neoplazme nema.Postoji umerena kaskada i bilijarni refluks.Duodenum je uredan.DG je:GASTRITIS SUPERFICIALIS CHRONICA,REFLUM GASTROOESOPHAGICUM CUM OESOPHAGITIDE REFLUX BILIOGASTRICA!mENE ZANIMA OD ČEGA SE OVO POJAVILO I KAKO DA SE HRANIM DA NE BI POGORŠALO MOJE STANJE!Čekam rezultat biopsije i po vašem mišljenju postoji li prisustvo Helikobakterije...Od lekova sam inače dobila Contoloc,(Motilium i Altracid) koje mogu samo u Madjarskoj nabaviti.Hvala vam unapred.

    Odgovoreno: 04. 04. 2008.

Komentari na pitanje: #4402

    • St post cholecystectomoa. Jednjak distalno hiperemicne sluznice uz hiatus herniu. Gastroskopija: zeludac plameno crvene sluznice uz erozije antruma. Pylorus prolazan. Bulbos i post bulbarni dio uredne sluznice. Znacajni biliogastricni reflux. Test na hp: negativan. . . . . . . . . . . . . . . . . Zanima me kakav mi je nalaz?????