Pre 22 gidine sam operisala zucnu kesu zbog kamenaca i hronicne upale. Tegobe su se ponovo javile pre 7 godina. Imam refluks zuci. Osecam bolove u zelucu, podrigujem i osecam nadutost i malaksalost. Tri puta sam radila gastroskopiju i svaki put mi je dijagnostikovana jaka upala zeluca. Koristim uglavnom nexium i rupurut ali sve mi manje pomaze i problemi su sve cesci. Gojazna sam. U nekom naucnom radu sam procitala da ukoliko medikamentozna terapija refluksnog gastritisa nije efikasna preporučuje se hirurško rešenje pomoću roux-y gastrojejuostomije. Mozete li mi dati savet i objasniti o kojoj metodi se radi. Hvala

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Tegobe koje imate sigurno nisu takve da zaslužuju rekonstruktivnu operaciju želuca kojim se skražuje želčudac i duodenum i gde se menjaju anatomski odnosi. Predlažem da uradite eho abdomena i laboratoriju jer možda potencijalno imate kamenčiće u žeućnim putevima.