Poštovani, imam 21 godinu i od otprilike pre godinu i po dana osetila sam bol sa desne strane - predeo gde se oseti i bol slepog creva. Bolovi su se dešavali uveče tako da sam išla kao hitni slučaj, pregled, vađenje krvi je bilo u redu, tako da su odstranili da je slepo crevo. Primila sam infuziju i bol se smirio. Posle izvesnog vremena isti slučaj (otprilike dva meseca) i opet po starom. Posle toga ja uvek osećam bol na istom mestu. Molim vas na koje ispitivanje da idem i šta da radim. Leukociti uredu, stolica uredna. Doktor opšte prakse me je uputila na irigografiju. Kada sam došla da zakašem pregled radiolog mi je saopštio da je to opasno raditi u mojim godinama (s obziroma da sam devojka) , zbog jakog zračenja. Molim vas za savet da li da pokušam neki drugi pregled ili da pristanem na ovaj. Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Obavezno uradite kolonoskopiju, endoskopski pregled kojim se endoskop preko čmara uvodi sve do mesta gde se tanko crevo uliva u debelo, pa čak može da se pregleda i dvadesetak cm završnog dela debelog creva, što je apsolutno potrebno prema tegobama koje imate.