Postovani profesore bolujem od ulceroznog kolitisa vec dve godine s tim sto je otkriven pre 9 meseci od kada sam na terapiji salazopirin 4 puta 3, probiotik 1, omega3max 1, folnak 1. Sada mi je znatno bolje, smanjen je i broj stolica, pa me interesuje da li bi bio koristan laboratorijski pregled na gljivice, parazite, kada bih trebao opet na kontrolu ili ako imate bilo koji koristan savet za mene. Unapred hvala.

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Treba raditi kontrolne laboratorijske preglede krvi, krvnu sliku, sedimentaciju, jetrine analizr, belančevine, pregled stolice, ako to nije već uradjenoo. Lekove treba redovno da uzimate, dijeta je sastavni deop terapije, a odredjuje je dijetetičar u domu zdravlja. Kolonoskopije svakako treba raditi periodično u dogovoru sa ordinirajućim lekarom.