Postovani, laboratorijski nalazi krvi su sledeci: Glukoza: 5.1 Urea: 3.7 Kreatinin: 102 Bilirubin ukupan: 50.5 Bilirubin direktan: 7.4 Albumini: 54.5 Proteini 80.3 Holesterol: 3.7 Trigliceridi: 0.6 AST: 19 ALT: 13 Gama GT: 17 LDH: 294 Alkalna fosfataza: 68 Gvozdje: 28.7 Kalijum: 4.7 Natrijum: 144 Ultra-TSH: 1.87 Fibrinogen: 2.63 CRP: 0.2 Sedimentacija: 2 AFP: 1.53 Pankreasna amilaza: 19 Ono sto me najvise zabrinjava je taj povisen broj bilirubina. Prosle godine sam imao perforaciju slepog creva, i pre nego sto su to otkrili, zbog tada isto povisenih bilirubina testiran sam na hepatitis i rezultat je bio negativan. Hirurg koji me je operisao iskljucio je mogucnost zilbertove bolesti. Isto tako nagovestio je samo da imam anomaliju pankreasa, odnosno neku vrstu izrasline koja poveremeno moze pritiskati zuc. Imam 21 godinu, i zanima me da li treba da budem zabrinut zbog ovih nalaza i koje je vase misljenje? Srdacan pozdrav i unapred zahvalan!

    Odgovoreno: 02. 04. 2008.
    • Postovani, Neophodno je da uradite ultrazvucni pregled jetre, zucene kesice, zucnih puteva, pankreasa i slezine. Obzirom da ste mladi ipak postoji mogucnost da imate funkcionalnu biilirubinemiju. Treba se obratiti gastroenterologu da se uradi test gladovanja i fenobarbitonski test kojim bi se potvrdila ili iskljucila funkcionalna bilirubinemija. Pozdrav