Postovani, imam problema sa zelucem pre cetiri meseca radila sam test na helikobakteri i bio je pozitivan ispila sam odredjenu terapiju i malo mi je bilo bolje ali su se kasnije sve tegobe vratile pa sam morala na gastroskopiju i tada su mi svasta nesto nasli zeludacnu kilu i to veliku, gastritis, upalu sluznice, ranice na zelucu i na debelom crevu koje su zarasle i kaskadni zeludac. Pila sam skoro dva meseca terapiju contolok, cisap, neke enzime i rudakol trenutno ne pijem nista, tegobe su za nijansu manje nego pre ali i idalje postoje. Cesto imam nadutost i tezinu u zelucu i kad malo jedem. Kada legnem imam ubrzani rad srca cime se ispravim lupanje postepeno prestane a ponekad mi se to desava i u uspravljenom polozaju, dr gastrolog kod koga sam bila slao me je kod kardiologa ali je bilo sve u redu (po potrebi 1/4 propranolol) . Cesto osecam i bolove ispod grudnog kosa pa se taj bol siri i navise. Sve mi ovo stvara i dodatnu nervozu i strah, kada nemam nikakve tegobe budem super, kada mi se javi bol ili taj pritisak ispod grudi ja se nekako podsvesno plasim pa mi mozda od toga bude i gore. Dali u ovom mom slucaju bi pomogao klometol. Sta mi inace preporucujete, sta dalje, dali neko lecenje? Inace ne pijem ne pusim ali imam 80 kg i 170 visinu. Pozdrav

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovana,
      Pre svega treba da smnjite telesnu težinu, da jedete češće, količinski manje, da izbegavate pbrok 3h pre spavanja da spavate sa podignutim uzglavljem i da ne jedete slatkiše, pre svega ćokoladu i permint, pikantnu ihranu i gazirane napitke. Hijatalna hernija dovodoi do ubrzanog rada srca. Za sada ne preporučujem klometol. Treba uzimati lek iz griupe inhibitora protonske pumpe kao što je controloc koji ste već koristili.