Postovani imam 33 godine visok sam 178cm tezak 92 kg rekreativno se bavim sportom jednom nedeljno a pre 6 godina sam operisao zucnu kesu. . . . Pre 5 godina su mi se pojavili hemoroidi spoljasnji mozda i unutrasnji isao sam na kolposkopiju i konstatovana mi je jaka upala. . . . Nemam bolove ali cesto krvarim u toku stolice i svakodnevno mi je vlazan dodnji deo donjeg vesa. . . . Koliko je ozbiljan i opasan moj problem i koji mi savet dajete. Napomenuo bih da vodim racuna o higijeni i i uvek se operem nakon praznjenja creva. Pozdrav zoran

    Odgovoreno: 07. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Problem nije opasan. Redovna, svakodnevna stolica, koja treba da bude mekana značajno će vam smanjiti preobleme. Izbegavajte alkohol, začinjeno i ljuto. Treba uraditi pregled završnog dela debelog creva da bui se videlčo da li te4rapija, tabletam, mastima i češićima može da kontroliše hemoroide, ili je ptotrebno da se i hirurg uključi u lečenje.