Postovani u poslednjih 2 nedelje imam izrazito tvrd stomak u predelu zeludca koji mi pritiska dijafragmu i onemogucava normalno disanje. Ranije sam povremeno imao naduvenost stomaka uglavnom posle rucka ali je to sve nestajalo s jutrom. Medjutim sad mi je stomak otecen 24 sata dnevno. Hranim se prilicno normalno sto znaci da cesto jedem kuvanu hranu, sveze voce i povrce, junetinu i piletinu i izbegavam przenje hrane kad god je to moguce. Uradio sam gastroskopiju i dijagnoza mi je - -reflux oesophagitis gr. A -casacada ventriculi -hiatus hernia -gastritis antritis chr. Pored gore navedenih pojava u vidu oticanja ja nemam nikakvih drugih problema tipa gorusica koja mi je dijagnostifikovana. Za terapiju sam dobio -controloc -fromilid -sinacilin. Preko interneta sam saznao da se fromilid i sinacilin piju u kombinaciji sa contolocom protiv helico bakterije koja mi nije dijagnostikovana niti su mi radjeni bilo kakvi dodatni testovi. Da li je moguce ustanoviti tu bakteriju gastroskopijom i shta mi je ciniti? S obzirom da se bavim fizickim poslom da li cu nakon terapije moci normalno da nastavim sa poslom s obzirom na dijagnostikovanu hiatus herniju? Unapred zahvalan djordje

    Odgovoreno: 04. 12. 2009.
    • Poštovani,
      Bakteriju je mloguće utvrditi u toku gastroskopije. Ali to sada ne predlažem obzirom da ste uzimali propisanu terapiju, potrebno je da prođe vreme. Malo smanjite nepotrebne fizičke naporte naročito podizanje tereta. Uradite za svaki slučaj pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite.