Postovani doktore u prvom mjesecu 2008 postavljena mi je dijagnoz hernija hijatus oesophagi tupus i sliding. K 44 reflux oesophagitis gr. A-b nakon 24 casovne ezofagalne ph metrije ukazano je na visoke vrijednosti demeesterobog kompozitnog kiselinskog skora 89. 1. Manometrija pokazuje na nesto nize vrednosti bazalnog pritiska donjeg ezofagalnog svinktera uz terapiju contralok 2x1 i klometol 2x1 uz to naknadno mi je utvrdjen pozitivan nalaz na h. Pilori dva puta sam prosla kroz trojnu terapiju ali i dalje je nalaz pozitovan non stop sam na contraloku ili nehsiumu tegobe stalno prisutne uz sva pridrzavanja po uputstvu doktora sa kc beograd vas savjet molim posto sam za vas cula od prijatelja pozdrav iz republike srpske.

    Odgovoreno: 15. 11. 2009.
    • Poštovana,
      Nastavite sa preporucenom terap[ijom, ali pokusajte da uradite izdisajni test na helicobacter pylori, jer nalaz u krvi, odnosno antitela na h. Pylori su prisutna i kao dokaz prethodne infekcije. Iydisajni test je najvalidniji test za procenu uspesnosti eradikacione terapije.