Postovani gospodine Nagorni volela bih dfa mi pomognete vašim savetom. Imam jedan problem, 2001. g. otkrili su mi Hiatus herniju na horizontalnom stablu , a neki deo zeluca(ne mogu lepo da pročitam nalaz) prelazi u grudnu duplju, a uz to našli su mi i gastritis. Sada već jedno mesec dana imam sledeće probleme. Podrigivanje , nadutost zeluca,osećaj kamena u zelucu, kao da sam nešto progutala i osećam kao da imam knedlu u grlu koja me tera da podrigujem. Klementol, gelusil lak i ranisan mi samo trenutno pomognu. Da li postoji nešto drugo od lekova koje bih mogla da koristim. Molim za odgovor jer u drzavnim bolnicama lekari nemaju baš volje da mi objasne šta treba da radim i kako da nastavim lečenje. Hvala unapred.

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovana, Lekove koje uzimate nisu adekvatni za hijatalnu herniju (zeludacnu kilu), Pre svega treba da uzimate preparate tipa npr Omeprola 2x1, pola sata pre jela, treba da redukujete telesnu tezinu ako ste gojazni, da cesce jedete kolicinski manje, da iybegavate obrok 3h pre spavanja, da izbegavate pikantnu i jako zacinjenu hranu, ne jedite cokoladu, spavajte sa podignutim uzglavljem. Pozdrav