postovani doktore,molim vas za savet i misljenje,zato sto vek dugo imam problema sa jetrom.imam neko zamastenje na jetru i imam tupe bolove.eho nalaz pokazuje uredan nalaz sem to zamastenje.ispitao sam hepatit ali rezultati negativan.urea 5,2,alt72,ast43.to je poviseno a ovo drugo je sve u normalnim granicama.lekar mi je dao caps.sylimarin2x2,caps.esselin forte3x1.molim vas za vase misljenje i vas savet za ishranu.dakle sta smem a sta nesmem da koristim u jelovnik.isto tako i za pike.smem li da jedem hranu na skaru,tunu u konzervu,jednorecju konzerviranu hranu.molim vas recite na sta da bratim paznju u jelovniku a i molim vas recite mi kako dolazi do tog zamascenja jetre i dali je to opasno.mnogo vam hvala pozdrav iz makedonije.

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postoavani, Pre nego VAm odgovorim na pitanje morate mi pruziti dodatne informacije o Vasoj telesnoj tezini i o konzumairanju alkhola. Ako niste gojazni i ne preterujete u picu uradite dodatne analize na viruse HBV,HCV, EBV, citomegalo i toxoplazma. Javite mi dodatne informacije Pozdrav