Pre četiri godine moja baka je imala operaciju pri čemu je otklonjena dojka zbog maligniteta. Posle terapije zračenja bila je dobro sve do januara ove godine kada su počele smetnje sa stolicom (smena opstipacije i dijareja) kao i učestalo povraćanje. gubitak u težini oko 30kg. od čega 7-8 kg. poslednjih 20 dana.Doktori su rekli da se verovatno metastaza rasirila u abdomen( staza na 30cm kolona, uvecana žucna kesa,jetra se palpira pod rebarnim lukom pet prstiju uvecana). Pre dva dana je primljena u bolnicu posle 10 dana stalnog povracanja žučnog i fekalnog sadržaja i 14 dana bez hrane. Trenutno je na infuzijama i lekovima protiv povracanja (klometol). Od kada je u bolnici povraca samo fekalni sadrzaj. Molim Vas da mi odgovorite kako mogu da joj pomognem i da je negujem ako je otpuste iz bolnice, kao i to koliko ovakvo stanje može da potraje. unapred zahvalna "unuka"

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovana, Kako ste mi opisali Vasa baka povraca fekalni sadrzaj ybog nemogucnosti da se prazni znaci zbog prepreke. Tegobe koje trenutno ima stanje u kome je nije za kucno lecenje. Ovakvo stanje ne moze duugo da potraje, jer se osnovna bolest prosirila i na jetru najverovatnije i na potrbusiocu, a mozda baka ima tumor i na debelom crevu. Na zalost nista utesno i dobro nisam mogao da Vam kazem. Pozdrav