Dragi doktore,imam 22godine i problem vec godinu dana koji ne mogu da resim!imam bolove ispod pupka,pece me zeludac,imam mucnine,sa vremena na vreme osecam slabost,imam zatvor i tesko stolicu,jednom do dva puta nedeljno!Ovi problemi sa stomakom se javljaju na bilo koju vrstu hrane kao neka vrsta napada koji prestaje u momentu kada legnem na stomak!Posle takvog napada po ceo dan imam osecaj da mi zeludac i ceo stomak "gori" pa ga ponekada moram i ledom hladiti!Radila sam dva puta gastoskopiju,rengen sa barijumom gde mi je jedino ustanovljen spusten zeludac.Sto se tice krvne slike imam povecano gvozdje 35.8!Urinokultura je sterilna mada je mokraca nesto losija Leukociti u sedimentu urina;15-18;Epitelne celije u sed.urina mnogo;Sediment urina:Masa bakterija,Izgled;Mutan,Alfa amilaza urina;508!Doktori kazu da je sve u redu ali u mom stomaku je stvarno lose i tako vec godinu dana...neznam gde vise i u cemu da trazim olaksanju!Da li je moguce da imam kandidu po vasem misljenju i a! ko u stolici nije izolovana?Ako mozete recite ma molim vas dal je ovo zabrinjavajuca pojava?Hvala vam Veliko.

    Odgovoreno: 26. 03. 2008.
    • Postovana, Tegobe koje imate ne treba da Vas zabrinu. Treba da uradite nekoliko stvari. Prvo da ponovite urinokulturu i da uradite ultrazvucni pregled bubrega. Da unosite sto vise tecne i kasaste hrane, kao i da uzimate caps. Omeprola 2x1, pola sata pre jela. Javite mi se sa nalazima koje sam predlozio da uradite. Ne verujem da je Candida u stolici razlog za tegobe. Pozdrav