Dobar dan, ja sam ana, student sam i u beogradu zivim. . . Od ranije mladosti imam problema sa zeludcem, tj imam "nervozan zeludac" da ga tako nazovem. Kad god imam neki i najmanji problem zeludac na to reaguje. Ponekad me boli, nekad mi samo krci u zeludcu kao da ne moze lepo da vari, cesto osecam napetost. Da ne pricam kad imam emotivnih problema, tad je najgore, tad ponekad ne mogu da se ispravim u opste u momentu kad me zaboli. Trenutno nemam emotivnih problema, ali imam ispitni rok i vec nekoliko dana osecam uzasnu napetost u zeludcu, i tvrd mi je kao da non-stop drzim zategnute misice. Nekoliko puta sam bila kod lekara i on mi je rekao da je sve to na nervnoj bazi. Volela bih da mi date neki savet, kako da ga malo umirim? Ne bih volela da pijem lekove, ali ako je neizbezno, onda cu piti. Hvala vam unapred s punim postovanjem ana

    Odgovoreno: 20. 10. 2009.

Komentari na pitanje: #41004

    • Svakog dan imam bol u zelucu, nadut taj deo stomaka, povremene mucnine i gadjenje kada vidim hranu i bol odmah nakon obroka. Pa se brinem sta bi moglo biti? Reci te mi sta bih trebala da uradim, tj. Koje analize?