Postovani doktore, vec sam vam se obracala ali nikako da dobijem odgovor pa cu pokusati ponovo u slucaju da moje pitanje nije stiglo do vas. Analizom stolica ustanovljeno je da imam candidu u znatnom broju (nije precizirano koliko) . Vec nekih mesec dana imam probleme, u prvo vreme je bilo prolivastih stolica sa primesom sluzi, kasnije se to stabilizovalo, samo jednom u nekih 5-6 dana je tako. Imam povremene bolove u predelu zeludca i stomaka, i svakodnevnu mucninu koja je zaista nepodnosljiva. Obratila sam se mojoj doktorki za pomoc, prepisala mi je nistatin 3x1, 10 dana i lab. Analizu krvi (svi nalazi su dobri) ja sam uzela biljni caj iz josif pancic apoteke i svakodnevno pijem probiotik. Zavrsila sam terapiju, medjutim ne vidim neko znatno poboljsanje, i dalje imam sve gore navedene simptome plus malaksalost, umor, nemam apetit. . . Ocajna sam. Molim vas recite mi da li postoji jos neki nacin lecenja i da li je moguce da sam je dobila nekim drugim putem a ne autoimuno? Srdacan pozdrav i unapred se zahvaljujem! Biljana.

    Odgovoreno: 11. 10. 2009.
    • Poštovana,
      Svakako da ima drugih načina. Uzimajte tablete diflukana od 50mg, 1x1 dnevno 10 dana zajedno sa probiotic forte 1x1 10 dana. Sastavni deo terapije je i dijeta bez velog braššna, slatkiša, mleka i mlečnih proizvoda. Ponovite pregled stolice 10 dana nakon savetovane terapije.