Dobar dan. U poslednjih 5 meseci (otprilike) imam problem. Pri skoro svakom obavljanju velike nuzde dodje do krvarenja. Nekad to bude prilicno obilno da pomislim da sam dobila menstruaciju. Nikad se nista ne inficira, ni ne ostane na donjem rublju. Uglavnom posle toga se istusiram sa cliven intimo. Sam proces prilicno je bolan, tako da se nekad jednostavno radujem dijareji. Nema ranica ni nicega, pa me zanima, da li se to nesto desilo sa crevima i sta je u pitanju? Inace mi je prijatelj rekao da je vrlo cudno sto nemam (glasne, zvucne) gasove. Oni su otkad znam za sebe extremno retki, mozda 1-2x u mesec-dva. Sad su malo postali cesci, cak dnevno! ali ne pamtim ovakve trenutke inace. Molim Vas pomozite mi. Hvala.

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Postovana, Najverovatnioje da je krvarenje poslediaca hemoroida ili eventualno imate tzv fisuru analnog kanala. Predlazem da se uraditi rektoskopija, pregled zavrsnog dela debelog creva aparatom kojim bi se definisao uzrok krvarenja i u zavisnosti od uzroka preduzela terapija. Pozdrav