Postovani doktore Nagorni Pre godinu dana operisala sam zuc i od tada imam problema u januaru sam radila gastroskopiju pa vam saljem nalaz zeludac je elongiran pravilne kinetike nesto vise zavaljenog fornikusa u lumenu ima dosta zuci nabori su stanjeni mukoza je hiperemicna u antrumu piloris bulbus i postbulbarni duodenum ne pokazuju pat.promene.Pat.Hist.dijagnoza.Gastritis chronica follicularis-analna sluznica.Morfoloski supstat folikularnog gastritisa je infekcija sa H.pulori Unapred hvala

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Postovana, Vrlo cesto nakon operacije ostanu subjektivne tegobe koje su i bile pre operacije. Sa druge strane nakon operacije mogu da se ispolje dispepticne smetnje kao posledica prethodne operacije zucne kesice. Obzirom da imate tegobe i da je nadjena infekcija H.pylori predlazem da sprovedete eradikacionu terapiju. Javite se svom lekaru, da Vam propise eradikacionu terapiju. Pozdrav