Dobar dan doktore/doktorka, ne znam ni kako ovo funkcioniše. Ali ako ikako možete da mi date neki savet, bio bih vam beskrajno zahvalan. Imam 23 godi, iz bgda sam. Ono što me muči su problemi i tegobe sa stomakom koji traju unazad godinu i po dana. S tim, što su bolovi u trbuhu, donjem delu stomaka, sada i gornjem, postali agresivniji i učestaliji, u vidu prženja pečenja, probadanja. Od maja meseca ove godine, imao sam užasno duge i mučne dijareje, preko 20 stolica dnevno (niko nije verovao!) sa tragovima sluzi, povremeno krvi. Radjena je krvna slika i kolinoskopija u septembru. Nalazi su sledeći za krvnu sliku: wbc mi je 11. 19, ne# 7. 05, rbc. 6. 05, sedimentacija: 2, urea. 8. 9, trigleceridi 2. 01, radio sam i privatno test na helicobacter pilory iga: 1. 68 mi je. Rezultat kolonoskopije: normalan kolonoskopski nalaz uzete su biopsije rektuma zbog sumnje na mikroskopski kolitis rezultat ph nalaza: kriptalni sistem je regularan, kao i epitel koji je intaktan i mukoproduktivan, ali, uočava se blaga zapaljenska infiltracija pretežno u superficijalnom nivou koja je u fokusima praćena tendencijom ka agregiranjem inflamatornih ćelija, pretežno mononukleara i koji nisu jasno folikularnog tipa. Ovakvi agregati praćeni su na dva uzorka abrazivnim promenama iznad agregacije i retko limfocinim kriptitisom, ali ne i okolim povećanjem broja iel ćelija, odnosno raširenijom slikom limfocitne aktivnosti. Usled toga, nalaz nema jasne odlike mikroskopskog/limfocitnog kolitisa, ali pokazuje odlike limfocitnog akumiliranja, što zahteva praćnje. Dijagnostička kategorija inflamacije. Nekategorizovani/nespecificni tip, inflamatorna infiltracija: celularnost +, aktivnost inflamacije, minimalna, petostepeni gradus aktivnosti: 2a. 1 (ref. 0-5. 4) , epitelna kategorija: i (normalna) . T-68000, m-09350 data je terapija: asacol tablete 400mg 3*2 u naredna dva meseca i controloc tbl 40 mg, 1 mesec izvinite na ovom referatu, ali sam očajan, šetam se po svim mogućim lekarima ko neki deda, postao sam očajan zbog bolova. , prestao sa svim aktivnostima u zivotu. . Inace sam radio i test za hiv, nereaktivan sam. A u predelu poslednjeg rebra, povremeno opipam kao neku grudvu koja preskace, nije bolna ali čudan mi je osecaj kad pritisnem, niko nije uspeo da napipa od lekara, jer tek ponekad u nekom polozaju to napipam,. . Nadam se da cete mi odgovoriti, i savetovati sta da radim. . Hvala vam beskrajno unapred.

    Odgovoreno: 11. 10. 2009.
    • Poštovani,
      Ordinirana vam je adekvatna terapija i predpostavljam da su se stolice normalčizovale. Uyimajte i tablete protiv bolova pre svega tablete buscopana do 3x1. Ne znam sa koje strane i u visini desnog ili levog rebra opipavate grudvu. Uradite eho gornjeg abdomena.