Postovani dr Nagorni,molim Vas za misljenje.. Pre par meseci pored endokrinoloskog(na kom je ustanovljen virusni hasimoto)obavljen je i pregled zeluca. Na rendgenskom pregledu(pila sam barijum)zeluca(jednjaka i dvanaestopalacnog creva) ustanovljena je mala kila i spusten zeludac. Javile su se tegobe poput probadanja u predelu grudnog kosa,bola(cak i na dodir) i tezine(vise smetnje)ispod leve strane grudnog kosa,tacnije ispod rebra,kao i nedostatak vazduha(ono sto me dosta remeti i brine)odnosno,stalna potreba za udisanjem vazduha(osecaj da ne mogu da udahnem normalno).Da li ove tegobe imaju veze sa zeludacnom kilom? Da li smetnje sa disanjem i probadanjem grudnog kosa imaju veze sa kilom? Hvala na odgovoru. S postovanjem

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Postovana, Neke od tegoba koje ste naveli mogu biti povezane sa zeludacnom kilom, ali ne osecaj i potreba za stalnim udisanjem vazduha. Treba da uzimate lekove koji smanjuju sekreciju HCL, lekove iz grupe inhibitora protonske pumpe. Stojim na raspolaganju za pregled na Klinici za GE u Nisu. Pozdrav