Postovani gospodine, Vec godinu dana uoci i nakon odstranjenja zucne kese osecam bolove u predelu stomaka koji se sire prema kicmi. Praceni su jakom anemijom koja je lecena u bolnici u Leskovcu. Na klinici DMS mi je radjena kolonoskopija i pregled zeluca sondom . Nalazi su uredni. Takodje je radjena analiza stolice na okultno krvarenje a nalaz je negativan. Dubinska snimanja su uredna. Radjena je magnetna rezonanca gornjeg abdomena i nalazi su uredni (osim uvecane slezine). Poslednja analiza krvi pokazuje jaku anemiju i veliku sedimentaciju 120. I dalje imam bolove u stomaku. Predlozena mi je pasaza creva i dalje ispitivanje na KBC ZEMUN radi detaljnog ispitivanja uzroka anemije (endokapsula , enterokliza i dr.) Molim Vas za savet kom odeljenju treba da se obratim radi daljeg ispitivanja. Unapred se zahvaljujem. S postovanjem,

    Odgovoreno: 21. 03. 2008.
    • Postovani, Najpre hematology treba da se izjasni od anemiji, sedimentaciji i o uvecanoj slezini. Ne vidim razloga zasyo Vas salju u KBC Zemun, tako se endokapsula ne radi, ali mislim da ona za sada nije indikovana. Slazem se da treba uraditi pasazu tankih creva, Pozdrav