Postovani gospodine, imam problema sa relativno jakim bolovima u stomaku, koji se javljaju narocito posle jela. Imam utisak kao da bol prati tok hrane kroz organizam, a najjaci je odmah ispod rebara s desne strane. Imam dobar apetit, ne pusim i veoma slabo konzumiram alkohol. Bol ponekad osecam i ne ledjima sa desne strane. . . Svakodnevno imam normalnu stolicu, bavim se sportom i trudim se da ne unosim mnogo masti u organizam. Za sada mi taj bol ne predstavlja neki veci problem pri radu, ali se plasim da ne postane gore. . . Laboratoriju sam zadnji put radio u martu mesecu ove godine i nalazi su bili sasvim u redu, osim neznatno smanjenog broja crvenih krvnih zrnaca (nalaz na granici) . Takodje ponekad imam osecaj nadutosti stomaka i gasove. Normalno spavam i ujutro se odlicno osecam, ali problemi pocinju odmah nakon dorucka. Molim vas za vase misljenje, dali je ovo nesto ozbiljno i za savet u vezi ishrane. . . Unapred hvala.

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Potencijalno imate dva arazličita problema. Tegobe u gornjem segmentu digestivnog trakta uz anemiju ukazuju da bi trebalo uraditi endoskopski pregled jednjaka, želuca i duodenuma. Nadutoist i gasovi moigu ukaziuvati na candidu pa treba uraditi pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite.