Imam cir na dvanaestercu. Koja hrana mi steti, a koja ne, zbog cira? Koji lek je najefikasniji za zarastanje cira i da li postoji lek kojim bih se potpuno izlecila? Imam cesto nadimanje creva, zatvor, slabo jedem a opet se nadimam i od case vode. Ima li to veze sa ciromi kako otkloniti te tegobe? Uglavnom imam 2 puta godisnje probleme i tad mi je terapija: omeprol, rupurut. Sad mi je propisan lek sabax i klometol. Dda li smem da se bavim tezim fizickim poslovima, zbog cira i uopste koliko je on opasan? Kako ziveti s njim? Postoji li sansa da se izlecim i zivim bez njega? Unapred zahvalna!

    Odgovoreno: 30. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Isuviše m, nogo pitanja za ovaj vid korespondencije. Dobili ste dobtu terapiju, smanjite fizičku aktivnost, izbegavajte ljuto, začinjeno, uz eradikacuhz bakterije, čir se može potpuno izlečiti. Komplikacije su krvarenje, perforacija, stenoza i penetracija.