Postovani Profesore. Imam neke tegobe u stomaku, kako da mi je izduvan.Pre nekoliko meseci sam imao isti problem, i tegobe na desnom stranu stomaka, po red stomacnih muskula.Sa tome imam i propratni zatvor.Idem svako jutro u WC ali se osecam nepotpuno ispraznjen. Istovremeno imao sam neki osecaj kao da sam u transu, i mala vrtoglavica.Bio sam kod doktora, i me je gledao na ultrazvuk, kazao je da me je stomak perfektan, i da imam masna jetra.Dao mi je B-kompleks, i vitamini.Nakon toga napravio sam krvnu sliku, i je sasvim u redu, sedimentacija je 3/10, i drugi pokazateli sa u redu.Molim vas, za odgovor, dali se radi za neko zabolenje creva, ili je na psihickoj bazi jer sam vrlo zabrinut da nije nesto poserioznije.Dali treba da idem na kolonoskopija, za pregled debelog creva, i sta sovetujete. Srdacan pozdrav

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Postovani, Imate zatvor i nadimanje trbuha, uplaseni ste jer se obracate za pomoc. Predlazem da obavezno uradite kolonoskopiju kojom bi se iskljucilo da se bilo sta ozbiljnije desava. Tek u slucaju negativnog nalaza kolonoskopije mozemo da kazemo da su simptomi na nervnoj bazi. pozdrav

Komentari na pitanje: #3906

    • Postovani, zamolila bih vas za misljenje i savet. Imam stomacne tegobe vec nekoliko meseci. Pod navedenim podrazumevam bol uvek na istom mestu, u donjem desnom predelu stomaka. Od skoro ume da me ''boli'' (mada je to vise osecaj kao da treba da dobijem menstruaciju, iako je jos ne ocekujem) ceo donji deo stomaka. Kome mogu da se obratim i na kakav pregled je potrebno otici kako bih saznala da li je sve u redu? Unapred hvala! Pozdrav!