Postovani doktore, pocetkom godine poceli su mi problemi sa stomakom, najpre sam imala utisak da mi stomak lose vari (te sam vrlo brzo smanjila kolicinu hrane koju unosim). Nedelju dana posle, dve noci nisam mogla da spavam - stomak me je pekao, nije mi se vracala kiselina, jednostavno sam imala osecaj zarenja, i nisam mogla da lezim na stomaku (boleo me je, mislim od gasova, posto me je stomak nadimao, a bilo bi mi lakse ako podrignem). Narednih dana sam konstantno imala osecaj slican gladi i zarenja, cak odmah posle jela. Rupurut mi je mozda malo pomogao, ali i dalje sam osecala glavni simptom - zarenje... Od Ranisana mi je bilo losije... Bila sam na ultrazvuku abdomena, sve je u redu, samo je dr prokomentarisala da imam dosta gasova (?).Uradila sam analize krvi na helikobakter (negativan je), enzime (ok), jedino je (kao i uvek ranije) povisen bilirubin. Pojavio se i problem sa disanjem (zadihanost,kao da ne mogu da udahnem), pa sam bila kod kardiologa koji mi je napipao k! ilu na zelucu. Taj problem je manje-vise sad nestao. Dakle, glavni simptom je to zarenje, nadimanje, dr su mi rekli da je najverovatnije na nervnoj bazi posto mi se problem javio u vreme ispitnog roka. Sada pazim sta jedem, bez kafe, slatkog, masnog... smrsala sam 6-7kila... Ali ja i dalje imam probleme... Da li je moguce da je ovo sve zbog te kile ili pak da je na nervnoj bazi? Cinjenica je da na stresne situacije cesto reagujem stomakom (npr. osecam nervozu u stomaku, dijareja pred ispit), ali nikad na ovaj nacin i ovoliko dugo. Imam 20 godina.

    Odgovoreno: 16. 03. 2008.
    • Postovana, Najverovatnije da su tegobe povezane sa zeludacnom kilom, premda postoji mogucnost da je to i na nervnoj bazi. Predlazem da uradite gastroskopiju, endoskopski pregled jednjaka, zeluca i dvanaestopalacnog creva koji ce sa sigurnoscu potvrditi ili iskljuciti postojanje zeludacne kile. Pozdrav