Moja majka (1945 god.) posle par dana nesnosnih bolova, jevila se u sluzbu hitne pomoci, gde su eho pregledom abdomena ustanovilli da ima 2 kamena u zucnoj kesi, dim. 21mm i 18mm. Lekar iz hitne prepisuje klindamicin, gentamicin i baralgetas kroz infuziju 5 dana, 2x dnevno. Posle dva dana i daljih tegoba, dobija temperaturu 37. 9 i zadrzavaju je na gastro odeljenju. Menjaju terapiju, izbacuju antibiotike, ukljucuju ranisan, vit c i b i buskopan, i dalje ima temperaturu a bolovi su prestali. Vec treci dan joj ne donose nista za obroke a ona sama nece da jede, jer misli da tako treba. Vase misljenje? Otkud temperatura? Moze li bar neki keks, limunadu? Da li je operacija obavezna i moze li na tu velicinu biti laparoskopska? Zabrinuta cerka hvala

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Kada ovo budete proćitali vašoj majci je sigurno bolje. Temperatura je česta kod zapaljenja žučne kesice zbog kamečića. Žuč je pogodno tlo za razvoj infekcije. Što se tiče operacije, biće neophodna kada se smiri akutni napad, a o vrsdti operacije odlučiće hirurg.