POštovanje doktore ,hteo bih da vas pitam u vezi simptoma koje imam.Imam neredovnu tvrdu stolicu i povremeno ima krvi na WC papiru. Nikada dosada nisam imao hemoroide i sada sam iskreno uplašen da nije nešto ozbiljnije. uzeo sam danas običnu kremu da namažem anus iznutra i osetio sam pod prstom negde odmah na početku otvora nešto kao okruglo ispupčenje pravilnog okruglog oblika.Najiskrenije vas molim da mi sto pre odgovorite jer sam iskreno zabrinut.Imam 30god. i živim u Novom Sadu.Unapred vam zahvaljujem

    Odgovoreno: 13. 03. 2008.
    • Postovani, Najverovatnije da se radi o hemoroidima. Unosite tecnu i kasastu hranu, izbegavajte gazirane napitke i alkohol, izbegavajte ljutu, kosristite sto vise voce i povrce i radi svake sigurnosti obratite se gastroenterologu koji ce Vam potencijalno predloziti endoskopski pregled zavrsnog dela debelog creva. Pozdrav