Postovani doktore, ja bolujem od anksiozno depresivnog sindroma i panicnog poremecaja. Izuzetno sam nervozna, napeta a od porodjaja koji je bio pre 18 meseci stomak mi se stalno naduvava, osecam da je pun gasova, nesto stalno klokoce i pretace se. Receno mi je da imam najverovatnije iritabilni kolon i da mi je pojacana peristaltika creva. Stolica mi je potpuno normalna i nema drugih tegoba. Takodje imam nepravilan zagriz i ne mogu dobro da zvacem hranu a posto stalno jurim za malim detetom jako brzo jedem. Molim vas da mi odgovorite da li je i to povezano sa mojom neurozom i da li antidepresivi pojacavaju peristaltiku (cipraleks pijem) ? Takodje me zanima da li predlazete da uradim neke analize (radila sam uz abdomena, kks i biohemiju i to je sve bilo u redu) . Unapred zahvalna

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Neadekvatna obrada hrane može da bude razlog za subjektivne smetnje koje imate, a iritabilni kolon može biti povezan sa vašim poremećajima. Za početak predlaže, da date stoplicu na pregled na bakterije, gljivice i parazite i da uzimate kapsule espumisana 3x2.