Uvazena gospodo! Jos jednom se izvinjavam. Pisala sam vam o simptomima moje cerke koja ima probleme sa zelucem, prolivima, mucninom, nadutoscu i gubitkom kilaze. Zaboravila sam jos da dodam da joj se pojavio i neprijatan zadah iz usta, boja lica joj je bukvalno zuta i jako je iscrpljena a i u ocima se pojavljuje crvenilo. Da li je moguce da to ima veze sa malokrvnoscu i sta treba da radim da bih pomogla svom detetu? Puno vam hvala na razumenanju i jos jednom vam se unapred zahvaljujem. Zabrinuta majka

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Neophodno je da se uraditi kompletna krvna sloika sa opštom laboratorijom i pregled stolice na bakterije, gljivice i parazite. Neprijatan zadah iz usta je prisutan kod kvarnih zuba, oboljenja gornjeg rewspiratonog trakta, divertikuluma. U slučaju anemijskog sindroma neophodan je pregled hematologa.