Molila bih vas za pomoć. Naime, u pitanju je gospođa od 65 godina, koja boluje od angine pektoris i visokog pritiska koji reguliše lekovima. Takođe ima bruh unutar želudca koji joj u poslednje vreme predstavlja veliki problem stvarajući poteškoće u vidu snažnog bola po unošenju hrane u organizam. Osoba veoma vodi računa o ishrani, međutim, problem nastaje ma šta ona jela. Da li postoji rešenje?

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Svakako da postoji. Treba jesti češće, a količinski manje, bez preterano začinjene hrane, gaziranih napitaka, spavati sa podignutim uzglavljem i izbegavati kasni noćmi obrok. Od lekova predlažem neki od preparata iz grupe inhibitora protonske pumpe.