Postovani, imam problem sa gorcinom u ustima. Pre tri meseca operisala sam zucnu kesu/laparaskopski. Tegobe mucnine u stomaku i gorcine u ustima imala sam i pre operacije pa su me zato savetovali da operisem zuc ali tegobe su i danas prisutne. Posto mi je utvrdjeno prisustvo helikobaktery popila sam terapiju ali nista bolje, radjen mi je bris uha, grla, jezika i nadjena candida. Uzimala sam nistatin i dactanol gel, primenjivala sam i korekciju u ishrani ne slatko, ne belo brasno, kvasac. . . I posle mesec dana uradila bris ponovo i candide nema a meni nista bolje sto se cini gorcine. Molim za savet sta da radim, sta da koristim ili kome od specijalista da se jvim? Unapred zahvalna.

    Odgovoreno: 27. 09. 2009.
    • Poštovana,
      U oko 30% bolesnika tegobe zbog kojih je uradjena operacija žučne kesice budu prisutne i nakon operacije. Najverovatnije je razlog za gorčinu vraćanje žuči u želudac i jednjak. Uradite gastroskopiju, ako se to potvrdi predlažem terapiju kapsulama ursofalka.