Postovana gospodo! Moja supruga boluje od kronove bolesti i ulcerozn kolitis, ima 32 godine, i trenutno zivi u republici slovackoj. Bolest joj je otkrivena pre skoro dve godine. Kako je strankinja, a zivela je ovde 4 godine do 2007, nismo uspeli da nadjemo pravu adresu za njeno lecenje te se ona uputila u slovacku te tamo i ostala sa nasom osmogodisnjom cerkom. Ja sam malo sire o toj bolesti tek pre neki dan saznao sa vaseg sajta. Moje pitanje je, a po izjavi njenog lekara, da ta bolest moze biti i smrtonosna. Dali je to tacno i dali se kod nas rezlikuje lecenje nego kod njih. Najsrdacnije zahvaljujem u iscekivanju vaseg odgovora. Spostovanjem v. Vulic

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovani,
      Nema razlike u lečenju, kod nas i u svetu. Bolest je dugotrajna, i na terenu dograjne bolesti može se razviti i karcibom debelog creva. Tzv fulminantni oblici bolest sa jako velikim brojem stolica, krvarenjem, temperatzurama itd, mogu da imaju i smrtni ishod.