Poštovana,
    pišem vam po drugi put i nadam se da ću dobiti odgovor. Imam probleme sa šuljevima koji se pojavljuju često i ne ispucaju i povuku se. Molim vas da mi kažete zbog čega se pojavljuju i koju mast da koristim? Počeli su da mi se stvaraju usled velikog napora pre par godina i od tada ih imam. Alergičan sam na Penicilin.
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Lepo ste zapazili da se pojavlju kod velikog napora koji se zove napor kod velike nužde. Razlog za hemoroide je cirkulacija u području donjeg hemoroidalnog venskog sistema, koristiti mast Factu, više puta u toku dana. Jedite tečno i kašasto. Imajte stolicu svakog dana.