Pitanje za doktora aleksandra n.; u krvi mi je pronadjena bakterija pozitivna h pylori pa mi je doktor propisao terapiju helidac (to je terapija od vise tableta 4tablete za dorucak, pa 4 za rucak, 4pa za veceru pa 4pred spavanje, o jr 16 tab.) i jos omeprazole kapsule od 40 mg. Moram da naglasim zivim u americi od te helidec terapije stomak mi se duvo napet bio tesko mi bilo i rekao mi je doktor da stopiram jer ta terapija je za ulcer a on je meni samo pronasao tu h pylori a novi problem mi je sad kad sam stopirala tu terapiju nastavila sam piti omeprazole osjecam jezik mi trni i otice i gutanje otezano i jeka nesvjestica cekam odgovor od doktora ali bi vas zamolila za savjet kako da se oslobodim bakterije a da mi tablete ne pogorsavaju trenutno stanje imam zakasan ultra saund mislite li da ce taj snimak otkriti te moje tegobe u stomaku nadimanja teska probava ponekad blagi bol ispod pupka na dodir stomaka mi je bilo tesko ponekad i nasilu povracanje jel to od bakterijei jos samo da li smijem piti kafu nasu jer trenutno sam stala pa me glavoboljea muci ili mogu li zamjenit sa vrucom cokoladom da li ona smeta zeludcu puo pozdrava i hvala na odgovorima zeljka iz amerike

    Odgovoreno: 23. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Mnoge stvari mogu da utiču na tegobe koje imate. Prvo preparata koji pominjete nije mi familijaran pa ne znam tačno koje antibiotike sadrži. Ne znam koliko godina imate, i da li su tegobe vezane poremećaj hormona, kao i da lči ste uradili gastroskopiju.