Ja sam mia imam 25 god. Prije dvije godine mi je otkrivena hijatalna hernija međutim u posljednja tri mjeseca imam poteškoče sa disanjem i aritmiju sa preskakanjem srca ali to više osjećam kad je dan teži osnosno sparan. Pošto nisam to ranije osjećala otišla sam na uz gdje mi je dr. Rekao da imam presavijenu žučnu kesu i potvrdio naravno ponovo klizuču hijatalnu herniju, takođe mi je rekao da svi ti simptomi su izazvani hernijom i da pijem controloc. . . Pa moje pitanje se odnosi na to da li hijatalna hernija moze izazvati vece komplikacije, i imam li razlog za zabrinutost i da li mogu samo po potrebi uzeti ranisan, ranitin, ranibos svejedno? Unaprijed hvala!

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Vaš lekar je u rpavu tegobbe koje imate izazvane su želudačnom kilom. Predlažem lekove iz grupe inhibitpra prozonske pumpe umesto ranitidina, kao što su lekovi omeprazol, pantoprazol, esomeprazol. U samoj hijatalnoj herniji može se stvoriti čir koji potencijalno može da krvavri kao i čir na želucu ili dvanaestopalačnom crevu.