postovani, na gastroskopskom pregledu ustanovljeno: "ezofagoskopija: nalaz uredan. gastroskopija: srednje velika hijatalna hernija, hiperemija sluznice uz erozije difuzno. bulbus duodenuma i postbulbarno nalaz uredan. dg. Hernia hiatalis, gastritis erosiva th. controloc 40 mg 2x1 tbl 14 dana, potom 1x1 tbl jos 14 dana" moj jedini problem su vjetrovi i zrak u crijevima. konstantno i preobilno- jednostavno receno- nevjerovatne kolicine koje izludjuju! nikakve druge simptome nemam koji su specificni za hijatalnu herniju- kiseline, vraćanje hrane itd... samo taj zrak u crijevima. prije gastroskopije u koprokulturi izolovana kandida u 15% ukupne flore. popio sam jednu turu flukonazola i bio na dijeti, medjutim doktor kaze da je taj procenat kandide normalan i da je nemoguce da je ona uzrok mojih smetnji, posebno uzevsi u obzir da imam normalnu i redovnu stolicu. iskreno, ja sumnjam da hietalna hernija moze uzrokovati ove gasove. doktor kaze da je sfinkter popustio i da mi ulazi zrak u zeludac cijelo vrijeme pa da zato imam gasove u crijevima. ja se pitam kako je moguce da taj isti zrak iz zeluca ne izbacujem podrigivanjem? je li moguce da je ta hijatalna hernija uzrok ovih problema i kako je moguce da nemam vracanja hrane i kiseline u jednjak i ostale simptome koje imaju svi koji boluju od hiatalne hernije? doktor kaze da imam upalu sluznice zeluca i hietalnu herniju uzrokovanu helicobacterom. vec sam jednom uzimao trojnu terapiju koja ocigledno nije pomogla pa cu morati ponovo. mozete li vi komentarisati ovaj nalaz i opravdati/otkloniti moje sumnje? unaprijed hvala, veliki pozdrav!

    Odgovoreno: 10. 03. 2008.
    • Postovani, Lekove koje ste dobili za terapiju hijatalne hernije su korektni. Povecana kolicina gasova koju imate moze biti posledica nepravilne ishrane, gutanja vazdha u toku jela, brzo gutanje nesazvakane hrane, kvarni zubi, itd. Za pocetak predlazem da pored lekova za hiujatalnu herniju uzmete i Caps. Espumisan 3x2 kojim ce te sasvim sigurno olaksati gasove. Predlazem da za 1 mesec ponovite pregled stolice na gljivice i da pri tome izbroje kolonije. Pozdrav