Postovani doktore! Moji problemi traju dugo godina, isla sam ovdje na razne pretrage ali kao sve je u redu. Evo o cemu se radi: vec dugo godina zalila sam se lekaru na bolove na lijevoj str. Ispod levog rebarnog luka i otezanog disanja. Vrlo cesto mi dodje da nemogu doci do zraka pa zijevanjem pokusavam da udahnem punim plucima, nije bitno u kom sam polozaju tada: lezeci sjedeci ili stojeci. Veoma tesko udahnem punim plucima. Nista mi nisu uradili, odgovor na to je bio: stres. Za bolove sa leve strane radili su mi ovdje u svedskoj kolonoskopiju, snimanje stomaka skenerom, retroskopiju. Po cesto mi se pojavi crvena krv na stolici. Stolica je ponekada tanka kao cigareta a ponekada normalna. Nije redovna. Ustanovljeno je ovdje da imam kao unutrasnje hemoroide. Od decembra 2008 god. Stomak mi je stalno nadut bez obzira sto da pojedem. U julu 2009 sam bila u bosni na kontroli kod gastroenterologa, radio mi je gastroskopiju zeludca, ultra zvuk stomaka, test na helikobakteri pilori. Ustanovljeno je da mi je test bio pozitivan ++, a gastroskopski nalaz glasi gastritis haemorhagica erosiva corporis et autralis (oprostite mi ako nisam dobro napisala dijagnozu jer je lekar pisao rukom) . Dobila sam trojnu terapiju controlok, almacin, metrozol. Posle terapija sa controlokom 4 nedjelje. Medjutim ja i dalje imam naduven stomak, u predjelu zeludca tj. Ispod grudi natecenost a u toku noci me redovno bude bolovi na lijevoj str. Ispod rebara i na ledjnoj strani. Razocarana sam ni sama neznam vise sta da radim. Bojim se najgoreg a ovdje je veoma tesko doci do lekara specijaliste. Molim vas odgovorite mi sta mislite o uzroku mojih bolova. U nadi brzog odgovora unapred hvala s postovanjem sabiha

    Odgovoreno: 20. 09. 2009.
    • Poštovana,
      Najverovatnije da je u ptanju iritabilni kolon, ili sindrom leve krivine kolona gde se gas nakuplja u debelom crevu i dok se ne olakšate od gasova tegobe ne prestaju. Uradjena vam je kolonoskopija dfakle isključen je tumor debelog creva. Svetlo crvena krv u stolici ukazuje da krvarite iz vidjenih hemoroida.
      Pozdrav

Komentari na pitanje: #37521