Na zadnjoj laboratorijskoj kontroli pronađene su mi sledeće vrednosti s-alt , gpt 60, 6 s-gama gt 104, 6 a pošto ne pijem alholhol, zanima me da li utiču neki lekovi na ove analize, a evo i koje lekove pijem: Zoloft, Pankratin, Hemokvin plus milenol, Gluformin i Amaril. Molim vas odgovorite mi da li neki od ovih lekova štetno utiču na jetru?
    Pozdrav i puno hvala.

    Odgovoreno: 31. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #37168

    • Nenad dejanovic 04. 11. 2012.

      Hteo sam da vas pitam, danas sam vadio analize posle 15 dana s-ast smanjen mi je od 82 na 46, a s-alt povecan mi je sa 63 na 89. Ostale analize su mi u redu, pio sam alkohol do pre 20 dana sad ne pijem uopste od lekova pijem: vivace za pritisak po jednu tabletu dnevno i uvece po jedan bensedin od 2 mg. Drzim se dijete kako su mi doktori rekli vec 20 dana. Zbog cega mi je uvecan s-alt od 63 na 89?

    • SOKOLI SENAD 07. 12. 2010.

      Molim vas dali moze neko dami kaze sta znaci alt (gpt) to sad vidim kod mog oca na rezultate al ne razumem se u to jer nemam neku skolu ja sam romske nacionalnosti tako da znate sve sad molim vas kazi temi sta znaci to jer cale krije od mene a ja bih voleo da znam staje to da znam gde dase obratim da ga lecim on mije sve u zivotu mlim vas ako ima neki lekar neka mi objasni i neka mi ostavi svoj broj tel. Ili nek mi objasni. Molim vas. Hvala unapred