Poštovani,
    već 30 god. sam čiraš, a i žučna kesa mi je dvostuko presavijena, pa izgleda kao da je septirana. Potpuno je čista, bez kamena i mulja. Vodim računa o ishrani, imam manjak kilograma (178 cm/59 kg) , dosta se krećem, pušač sam (oko 15 cig.) u zadnje vreme mi stomak reaguje na hranu tako što posle unošenja dobijam nesnosne bolove i dolazi do nadutosti u gornjem delu stomaka. Koristila sam famotidin 40mg, himecromon, cisap. Sada mi ništa ne pomaže osim povraćanja koje sama izazivam. Danas mi je radjena gastroskopija sa koje vam šaljem nalaz: -jednjak prolazan celom duzinom, uredne motorike i sluznice. Z na 42c, cela, kardija inkompetentna, vidi se hernijacija 2 nabora. Želudac pravilan, uredne motorike, sa dosta žuči duž velike krivine. Korpus i fundus: širih nabora, sa eritematoznom sluznicom i petehijama. U antrumu hiperemične plaze. Pylorus centralno postavljen, lako prolazan. Bulbus duodenuma deformisan, edematoznih nabora, d2 urednog izgleda. U retroverziji mala incizura b. o. manja klizajuća hi-he. Dg: hi-he sliding. Gastritis chr. Reflux biliaris. Deformatio bulbi duiodeni. Th: amoksicilin tbl. 2x1g, posle jela, 7 dana. Klaritromicin tbl. 2x500mg. 1h pre jela, 7 dana. Omeprol caps. 2x20mg. Posle jela, 14 dana, potom 20mg. Pred spavanje još mesec dana. Kontrola za 6 nedelja. Napominjem da imam povišen holesterol (od 8-10mmol) i dijeta i boluzin nisu imali efekta, trigliceridi su mi uvek bili normalni (1, 20-1, 60) , gvoždje mi je palo na 5umol i pored tothema ampula, hb-140, eritrociti preko 4. 5 mil. Oba roditelja su mi čiraši, majka i bake operisale žuč. Sve ovo dugo traje, malaksala sam, po telu mi izlazi herpes, kroz noge kao da mile mravi, u gornjem delu bole me ledja i strašno sam nervozna. Molim vas za vaše mišljenje i šta preduzeti za tu kilu i vraćanje žuči u želudac. Kao dete sam prelezala reumatsku groznicu, hepatitis b, ali sve to bez posledica. Bavila sam se sportom dugo god. , imam troje dece i sve tri trudnoće su bile normalne kao i porodjaji.
    Veliko vam hvala! Tanja Jankovic                        ps; pankreas, jetra, srce i sve drugo je u redu.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Pored terapije koju ste dobili za h herniju i helicobacteriozu treba da jedete češće, količinski manje, da spavate sa podignutim uzglavljem da 3h pre spavanja ne jedete, da izbegavate slatko, gazirano, alkohol i ne nosite tesnu odeću. Ukolko se tegobe ne olakšavajau predlazem da uradite rtg gastroduodenuma i konsultujte hirurga. Prema opisu vaša kila nije velika tako da verovatno može da se kontroliše dijetom i lekovima.