Poštovani doktore,
    već sam slala pitanje ali mi niste odgovorili, krenulo je sve od bolova sa desne strane stomaka pa sam vadila nalaze, krv samo hemoglobin mi nije bio u redu 93, posle dve nedelje mi je 101, i snimala sam stomak jetra i ostalo je u redu jedino mi je nadjen pesak u desnom bubregu pa sam pila Pipem i Rowatinex urin mi je bio loš i urinokultura enteroccocus uradila ponovo nalaz i sad je dobar. Ono što me najviše brine je da mi je na prošlom nalazu alt bio 73, ast 54, juče sam ponovila nalaze sad je alt 35 a ast32, bilirubin t 6, 7, kalijum 4, 2, i ggt 13 plašim se hepatitisa i šta znače ovi nalazi transaminaza?
    Unapred hvala

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Nalazi ast i alt znače oštećenje jetre. Uradite eho abdomena, potrebno je imati markere za virusne hepatitis, znati za potencijalne vaše loše navike, dugoitrajnu upotrebu lekova, rad sa toksičnim materijama, kao i nalaze alp i gama gt.