Zanima me kako izgleda kronova bolest, sve njene karakteristike, simptomi i lečenje? Još me zanima za šta služi ohb12?
    Hvala.

    Odgovoreno: 30. 08. 2009.
    • Poštovana,
      Ohb12 se koristi u terapiji perniiciozne anemije. Što se tiče kronove bolesti o njoj se može mnogo pisati i govoriti. Ukratko, to je bolest koja zahvata sve segmente digestivnog trakta, od usta pa do anusa, najčešća je u tankom i develom crevu. Učestale prolivaste stoilice, bolovi u trbuhu, odsustvo stolice kod komplikacija, krvarenje, slabost, malokrvnost. Leči se najrazličitijim grupama lekova pa sve do hirurške intervencije.