Imam problem sa mojom majkom. Ona ima 84 godine i ima neprestane bolove u stomaku. Bila je na kliničkom ispitivanju u zemunskoj bolnici gde je ispitivana gastroenerološki. Konstatovani su hemoroidi i divertikulum na 2 mesta. Bolovi su veoma jaki, a ogledaju se u "zatezanju konca koji će da joj preseče creva na dva dela", a pretežno su na levoj strani i šire se do leve polovine unutrašnjeg dela butine. Ima opstipacije koje reguliše čajevima, a pored toga boluje i od hipertenzije i emfizema pluća. Koristimo sve moguće lekove protiv bolova koji joj ne pomažu, pa se razmišljamo da joj damo flastere sa morfinom jer su bolovi neizdrživi. Niko ne želi više da je leči jer je stara i prepuštena je nama, bez dijagnoze. Trenutno joj dajem Spazmex a5mg, 3x2; Baralgetas tablete 3-4x dnevno; Analgin pola tablete 3-4x dnevno. Ima li leka? Unapred se zahvaljujem

    Odgovoreno: 09. 03. 2008.
    • Postovani, Tegobe su verovatno vezane za usporeni rad creva koja sa godinama pocinju tromije da rade pa se ispolji i pojava zatvora. Potrebno je da Vasoj majsci uz lekove koje Vam je gastroenbterolog propisao dajete sto vise tecne i kasaste hrane, a pre svega da unosi Sir Portalak 3x1 supenu kasiku kako bi stolica mogla lakse da se izbacuje. Pozdrav