Poštovani,
    Moja mama je 1949 godište i ima smanjene trombocite (86), i šalju je na razne analize zbog toga, i zanima me rezultat eho abdomena (ako mozete da mi protumacite poblize): jetra je 124mm homogene građe u desnom lobusu dve hiperehogene promene verovatno hemangiomi veličine 17mm i 18mm. Ž Kesica je praznog lumena. Pankreas je homogen bez fokalnih promena. Aorta je 16mm regionalne l. G. nisu viđene. Slezina je 140mm homogena bez fokalnih promena. Desni bubreg je normalne veličine i građe. Levi bubreg je normalne veličine sa dve cistične promene 25mm i 14mm i mikrolitijaza. (samo da napomenem da je pre tačno godinu dana radila isti ultrazvuk i da se razlikuje po tome što je jetra imala jedan Hemangiom 11x10mm, i u levom bubregu je tada bilo jedna parenhimska cista prečnika do 17mm).
    Hvala Vam puno, unapred.

    Odgovoreno: 09. 08. 2009.

Komentari na pitanje: #35767

    • U desno lobusu dve hiperehogene fok. promene ostroogranicene od okoline,lokalizovane uz krvne sudove,veca je promena 13×11 mm. Promene su Eho karakteristike diff.dg.hemangioma. Unapred hvala na objasnjenju rezultata.

    • Jetra je bledje eho strukture, slezina je 140mm, homogena, zanima me na sta ukazuje uvecana slezina