Postovani, imam urtikariju od maja 2007 i dermatolog mi je rekla da to moze biti zbog kampilobaktera,parazita i helikobaktera.Koliko je to stvarno u praksi?Leukociti su 3,6 x10 na 9,granulociti su snizeni 1,6x10 na 9,limfociti isto toliko,ostal ukupno 0,4x10 na9.Hemoglobin je 110,eritrociti su 4,19x10 na 12.Sve ostalo je u redu/AST,Alt,urea,kreatinin,bilirubin,glukoza,holesterol,trigliceridi,pr oteini su 83,a ref. vrednosti su do 82.Kako se ove bakterije dokazuju ili paraziti?Koliko je moguce da to traje 9 meseci kao hronicno stanje?Imam urtike,bolove u zelucu,ponekad prolive i peckanje i svrab oko anusa. Hvala

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Postovana, Potencijalno se i bakterija u zelucu Helicobacter pzlori moze okriviti za promene na kozi koje imate, ali i crevni paraziti. Predlazem da uradite seroloski pregled Elisa IgG test na H. Pzlori, da uradite bris cmara i pregled stolice na bakterije, gljivice i parazote i javite mi se iza toga. Pozdrav