Postovani.Imam 27 godina I pre pet godina sam lecen od cira na dvanestopalacnom crevu,istom prilikom ustanovljen mi je jak gastritis, I imam alergijsku astmu za koju koristim pumpicu.Name moji sadasnji problemi poceli su pre godinu dana.Tada sam dobio jak zatvor uz jake bolove u stomaku I odmah posle toga tecnu stolicu.Ta tecna stolica trajala je nekoliko dana I to se normalizovalo.Posle toga sam poce da osecam jake mucnine I nelagode u donjem delu stomaka,kao I stolice koje su nekad bile jako tvrde(iz vise sitnih komada,brabonjase),a posle toga normalne,nekad cak I malo zitkije.Posle tih zitkijih stolica anus me pece I svrbi,a na papiru ostaju tragovi krvi.Od pre par dana osecam nelagodu u donejm delu stomaka I bolove uglavnom sa leve strane,a na stolici sam zanjih par puta primetio svetlu krv(zaadnja stolica je bila tvrda I jedan deo nje kao da je bio pomesan sa krvlju,malo crvekast,mozda nije od krvi nisam siguran).Ima osecaj kao da su mi creva usporena tako da neka I ve! trove pustam sa naporom.Creva mi ponekad krce.Bio sam kod gastroenetologa I on me je pregledo,ultra zvuk stomaka,krv,mokraca I to je sve uredu.Dao mi je neku mast Hedenza da mazem 7 dana pa ako nebude bolje da se opet javim.Apetir mi je dobar,jedme normalno,ne zamram se,volim da se bavim bavim sportom I da setam.i cini mi se kad sam fizicki aktivan da su problermi manji.Inace imam utisak da gore pomenuti bol sa leve strane zavisli od polozaja tela,jaci je kad sedim ili lezim savijenih nogu a manji kad se uspravim.Morma da napomene da sam pod stalnim stresom,jako nervozan inace,I sad sam jako uznemiren zbog ovag.Molim za vase misljenje. Hvala unapred.Prijatno.

    Odgovoreno: 04. 03. 2008.
    • Postovani, Najverovatnije da ste prokrvarili iz hemoroida i da imate funkcionalno oboljenje creva. Ipak predlazem da uradite kompletan pregled debelog creva tj kolonoskopiju kojom bi se kompletno pregledalo debelo crevo. Takodje predlazem da uradite pregled stolice na bakterije, gljivice i parasite. Javite mi se sa nalazima. Pozdrav