Postovani porofesore Nagorni,  Molio bih Vas za odgovor na jedno pitanje. Osecam bol (ne ostar ni jak, > vise tup ali konstantan) sa leve strane trbusne duplje, neposredno pored > levok kuka, koji se na pritisak siri prema ledjima, tj. kicmenom stubu. Cuo sam da to moze da bude neko oboljenje debelog creva, ne znam da li je  to tacno. Takodje imam i gotovo stalne bolove u ledjima i predelu grudnog  kosa (pluca i srce su u redu), pa ne znam da li je to povezano. Unapred Vam se zahvaljujem na odgovoru i zelim sve najbolje!

    Odgovoreno: 02. 03. 2008.
    • Postovani, Tegobe koje navodite mogu da budu povezane sa debelim crevom, vazan podatak je na koliko dana imate stolicu, da li je istanjena, ima li krvi u stoilici, imate li povisenu temperature. Pored toga tegobe koje opisujete mogu da budu povezane i sa peskom ili kamencicima u levom bubregu ili da se radi o zapaljenju mokracnih kanala. Potencijalno dolazi u obzir i oboljenje kicme. U svakom slucaju javite se svom lekaru koji ce moci nakon opstih analiza da predlozi dalje ispitivanje ili da Vas uputit specijalisti. Pozdrav