Poštovani,
    Poslednjih nedelju dana prilikom uzimanja jela i pića osećam bolove u predelu želudca, kao da imam knedlu u grlu, hrana i voda kao da jednostavno nemaju čist put kroz organizam što prati ne intanzivan već iritirajući bol u predelu ispod grudnog koša. Prilikom pregleda našli su mi: radioskopia jednjaka i astroduodenuma: jednjak: pasaza jednjaka je uredna, u stojećem stavu. Gastroduodenum: hypertonia ventriculi. Hiatus hernia intermitens. Hypersecretio ventriculi. Nema oznake usculne bolesti niti tu. Dat mi je samo da uzimam šumeći ranisan 75 pred spavanje i rečeno mi je samo da imam plutajuću kilu na želudcu. Ako možete malo bolje da mi objasnite da li je moguće izlečiti ovo stanje i kako i koliko to vremenski odprilike traje? Bavim se fizičkim poslom i uživaoc sam pića i cigareta, koliko na te stvari treba da obratim pažnju?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 07. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Kao prvo predlažem da uradite i gastroskopiju da se vidi da li u želudačnoj kili postoji oštećenje sluzokože. Treba da smanjite telesnu težinu ako ste gojazni, a piće i cigarete treba da zaboravite. Uz adekvatnu terapioju i dijetu tegobe se mogu olakšati.
      Pozdrav.