Poštovani doktori,
    U biohomijskoj i mikrobiološkoj laboratoriji (vađenjem krvi iz vene). Nalaz je pokazao da imam helicobacter pylori iga čije vrijednosti su veće od 200 u/ml a referentne vrijednosti su do 30 u/ml. Da li su te vrijednosti opasne i šta mi vi preporučujete da li treba i kada da obavim endoskopske preglede (odnosno koji pregled koristiti: sonda, ultra-zvuk ili rengen) pošto postoji sumnja da postoji i čir, koje ljekove da koristim (algičan sam na pencilin) i da li se može izliječiti od helicobacter pylori iga odnosno dovesti u granice normale. Koju hranu i piće smijem a koje ne smijem koristiti (ni pušim i ne koristim alkohol). U poslednje vrijeme što god da sam koristio u ishrani nije bilo rezultata da povećam svoju kilažu (mršav sam).
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 07. 08. 2009.
    • Poštovani,
      Treba da uradite gastroskopiju. Nakon pregleda lekar će Vam ordinirati terapiju, dva antibiotika, zna se šema koji nisu na bazi penicilina i još jedan lek iz grupe inhibitora protonske pumpe. Hrana i piće nisu od značaja ukoliko nema gastroskopskih promena.
      Pozdrav.