Poštovani,
    Da li pacijent sa dg: cholecystopancreatitis acuta sa le=21,4, suk=12,9 bez urađenih amilaza, biohemije sa poremećajem disanja može da se ne primi u bolnicu tj. da se leči u kućnim uslovima peroralnom terapijom. Dijagnoza je postavljna na osnovu nativnog abdomena (početni ileus) i ultrazvučnog nalaza ( zapaljenje žučne kese sa kamenčićima i početne zapaljenske promene na uncinatnom procesussu pankreasa. Koja je procedura, tj. protokol lečenja u ovom slučaju?
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.

Komentari na pitanje: #34667

    • Tatjana rogulja orelj 15. 08. 2009.

      Zahvaljujem na odgovoru. Mislim da ovo sto ste napisali ce verovatno reci i sudski vestaci na sudu, jer moj otac kome je bila postavljena ova dijagnoza je vracen kuci od strane mog kolege hirurga koji ima 25 godina radnog iskustva i u koga sam ja kao mladji lekar imala poverenja. Mom ocu se stanje pogorsalo i kad sam ga ponovo odvela na pregled stanje je bilo jako lose. Dg: pancreatitis necrotica. Nije operisan. Preminuo je u intenzivnoj nezi posle 13 dana.