Poštovani,
    Od kraja 2005. znam da imam pesak u bubregu i nisam se pridržavao ama baš ničega kako bi sprečio dalje širenje ove pojave. Pre dva dana sam bio na ultrazvuku i svi organi su u normalnim veličinama, funkcijama. Ali sada u oba bubrega imam kamenčiće. Međutim mnogo me više brine to što mi je rečeno da mi je jetra beličasta pogotovo što su mi rezultati za alt (sgpt) čak 202!!! A za ast (sgot) 68! Sada me je obuzeo silan strah jer po raznim forumima čitam da je moguće najverovatnije imati hepatitis (mada ne znam odakle bi mi bio), pa me zanima kolika je verovatnoća da je u pitanju hepatitis ili je možda nešto drugo? Molim Vas za objašnjenje! Inače nisam pušač (ponekad zapalim), ne pijem, ali jedem dosta masne hrane, pijem dosta gaziranih sokova, dosta se nerviram.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 31. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Najverovatnije da je kod Vas masna jetra zbog načina ishrane. Držite dijetu bez masnog i uzimajte B vitamine sa hepatoprotektivima. Videćete za 3 nedelje da će laboratorija biti značajno bolja. Radi svake sigurnosti uradite markere za hepatis B i C.