Poštovani doktore,
    Ja imam problema velikih sa hiatus hernijom i gerbom a i žuč treba da se vadi. Specijalista hirurg mi je rekao da treba da se operišem i da je to već više od 100 puta uradio i da se od 100 osoba samo 2 vrate isti problemi. Mene je malo strah jer sam čitao da ljudi pišu svašta oko te laproskopske nissan metode i malo me je strah da li će operacija uspeti i pišu da se posle nje teško guta da može da se oštete živci želuca i da ne možeš da kontrolišeš svoju stolicu. Ja sam stvarno morao da odem tj. ići ću na operaciju zbog komplikacija jer puno kašljem i jako i astma mi se navodno stvorila od isparenja kiseline koju udišem zbog gerba. Molim Vas za savet i za informaciju o operaciji. I šta vi lično mislite za nju.
    Hvala unapred.

    Odgovoreno: 29. 07. 2009.
    • Poštovani,
      Laparoskopska operacija želudačne kile je svakako metoda koja je u svakom pogledu u prednosti u odnosu na klsičnu operaciju, uključujući i vreme preovedeno u bolnici. I kod klasične metode kila se može obnoviti. Što se tiče tegoba sa gutanjem i stolice toga se aposolutno ne plašite.